10 yıldır vücudunun katışıksız yerini ‘dövdürdü’

0
33
views
10 yıldır vücudunun katışıksız yerini ‘dövdürdü’
10 yıldır vücudunun katışıksız yerini ‘dövdürdü’

İngiltere’nin Brighton kentinde canlı Eli Ink, 10 yaş -de göz kamaştırıcı bazı transformasyon geçirdi. 10 sene başta bahçıvan iken işleyen ve yaşadığı bölgedeki bahçeleri düzenleyerek geçimini besleme Ink, 17 yaşında dövmeye bunaltı saldı. Çekiçlenmiş sanatçılarından alıştırma bodrum girişi ve onların neredeyse ayakçı gibi iş Eli Ink, dövmeye olan merakını vücuduna ender bir şekilde taşıdı. Öyle ama 27 yaşındaki Ink, 10 yıl içerisinde vücudunun kimi noktalarını siyaha boyamaya başladı. Öncelikle kolu ve bacaklarıyla başlayan bu siyah aşınmış merakı zaman halinde gelişti ve gövdesiyle hep birden yüzünü hem de boyadı.

Tanınmaz halde

Sabit olarak tasarlanan dövmelerle burnunu ve dudaklarını de dövdüren Ink, en sonunda dayanamadı ve bölme bebeklerini tam sürekli dövmeyle renklendirdi. Cila haliyle yetinmeyen Ink, daha sonra dudağına piercing taktırmayı ayrıca ihmal etmedi ve resmen kuzguni oldu. Dövmeye bağımlı olduğunu veznedar Ink, “Derimi kuzguni olmak uygun kimi noktaları tekrar boyuyorum.

Kuramsal kimi işaret olmaya çalışıyor

Bence birisi benim yükseliş bu tür yaptığımı anlayamaz. O yüzden kaba hem ayrıntılı anlatmıyorum. Bana en fazla telkin veren sanatçı Picasso. Onun kuramsal tasarımlarına bayılıyorum ve vücudumun keza Picaso’nun teorik karakterleri falan olmasını istiyorum” dedi. Ink, yolda görenlerin kendisine sert şaşırdığını söylerken, “Bu beni ilgilendirmiyor. Benlik bu gibi mutluyum” dedi.

İşte Eli Ink’in düzgün hali…