Bulunmayan artık dedirtecek bazı anons

0
23
views
Bulunmayan artık dedirtecek bazı anons
Bulunmayan artık dedirtecek bazı anons

ABD’den yeni gelen bu ilan birçok insanın huzursuz olmasına iletişim açtı. ABD’li 26 yaşındaki Abby Beckley, 1 hafta baştan başa gözündeki kaşıntıyla mücadele ettikten netice, kaşıntının nedenini çalışmak uygun gözünü incelemeye başladı. Genç dişil gözünün içinde hareketli parazit solucanı gördüğünde fakat hayatının şokunu yaşadı.

Gözünden 14 bağırsak kurdu çıakrtıldı

Bir 1.5 santimetre uzunluğundaki solucanı gözünden kendi imkanlarıyla çıkaran Beckley, salak cerahat toplama korkusuyla ileri gelen kontrolüne gitti. Doktorlar, Beckley’nin gözünden 2 kurt daha çıkardı. Kaşıntıları geçmeyen delikanlı kadının başvurduğu üçüncü doktor de gözünden 3 sonsuz vida çıkarınca Beckley soluğu Eğilim Kontrol Merkezi’nde (CDC) aldı. Burada yapılan muayeneler ve kontroller neticesinde enik kadının gözünden toplam 14 solucan çıkarıldı. Kadının gözünden sempatik solucanlar boyunca yapılan incelemeler neticesinde ortaya ilginç bulgular verim. ‘Thelazia Gulosa’ türü olduğu açıklanan parazitin bugüne pek sade hayvanlarda görüldüğü ve yaklaşık insanda öncelikle rastladığı vurgulandı.

ilk kez görüldü

CDC’ayrıca refakâtçi kimi araştırmacı olan Richard Bradbury, “Bu familyaya ait yaklaşık türlerin sert ender da olsa insanlarda görüldüğüne tanık olmuştuk anca bu türün ilk olarak bir insana bulaştığını gözlemliyoruz” ifadelerini kullanırken “Gözünüzde bol önemsiz solucanın basamak ettiğini algılamak müthiş ve ruhbilimsel olarak sinirlendirici kimi iş” o konuştu.