Hızlı Kilo Vermenin Yolları

2
3782
views
hızlı kilo
hızlı kilo
hızlı kilo vermek
hızlı kilo vermek

Hızlı kilo vermek, fazla kiloları olan herkesin hayalini süslemektedir. Hızlı kilo verebilmek için belli başlı fedakârlıklar yapmanız gerekiyor. Fazla kilolarınızdan düzenli olarak uygulayacağınız rutinlerle birlikte kolay ve sağlıklı bir şekilde kurtulabilirsiniz.

Hızlı Kilo Vermenin Püf Noktaları Neler?

Diyet Programı: Hiç şüphesiz ki hızlı kilo verme denildiği zaman akla ilk olarak diyet programları gelmektedir. Diyetisyen kontrolünde belirleyerek uygulayacağınız size özel diyet programı hızlı kilo vermenizi sağlayacaktır. Diyetisyen kontrolüyle hazırlayacağınız programın mutlaka ama mutlaka size özel olması bu noktada oldukça önemli bir rol oynamaktadır. Uzmanlar tarafından hazırlanmayan, özellikle şok diyet olarak gelişi güzel hazırlanmış diyetlerden kaçının.

Su: Hızlı kilo vermek istiyorsanız günlük olarak 1.5-2.5 litre arasında su tüketimine özen göstermelisiniz. Tükettiğiniz suyun içerisine 2-3 damla limon sıkmanızda da yarar var. Limon, metabolizmanızı hızlandıracağı gibi içeriğindeki vitaminlerle vücut direncinizi de artıracaktır.

Üç Öğün Kuralı: Günlük olarak öğünlerinizin üçü geçmemesine özen göstermenizde yarar var. Öğünlerinizi düzenli bir şekilde, atlamadan ve dışına çıkmadan yediğinizde metabolizmanız olumlu anlamda etkilenecektir. Özellikle sabah kahvaltınızı günlük olarak mutlaka yapmanız gerekiyor.

Günlük Egzersiz: Her ne kadar beslenmenize özen gösterseniz de hızlı kilo verme noktasındaki en büyük yardımcınız günlük olarak uyguladığınız egzersiz olacaktır. Yürüyüş, koşu, pilates ve benzeri etkinlikleri günlük olarak veya iki günde bir olacak şekilde düzenli uygulamanız sayesinde, fazla kilolardan sağlıklı bir şekilde kurtulduğunuzu göreceksiniz. 

Uyumadan Yemek Yemeyin: Uyumadan önce yemek yememeye özen gösterin. Uyumadan önceki son öğününüzü 3-4 saat önce yemiş olmanızda çok büyük bir yarar var.

Tuz: Tuz, vücutta suyu tutarak vücudunuzun daha fazla kiloluymuş gibi görünmesini sağlar. Aşırı olarak tuz tüketmemeye özen gösterin

Ara Öğünler: Hızlı kilo vermenizi sağlayacak detay noktalar ara öğünler olmaktadır. 3-4 adet ceviz, yoğurt, ayran ve yağsız kuruyemişleri ara öğün olarak tüketebilirsiniz.

Stres: Hızlı kilo verememenizdeki en önemli psikolojik etkenlerin başında stres gelmektedir. Kendinizi strese sokmak yerine zihninizi rahatlatın. Stres altındayken kilo verme süreciniz yavaşlayacağı gibi vücudunuz da sağlığında gözle görülür bir şekilde düşüş olacaktır.

Bir önceki yazımız ”Diyet Yapmadan Zayıflama” göz atmak ister misiniz?

2 YORUMLAR