Kış Aylarında Cildi Koruma ve Bakım Yapma

0
739
views
Cildi soğuktan korumak

Soğuk ve aynı zamanda bir o kadar da sert geçen kış ayları, cilde olumsuz etki etmektedir. Tıpkı yaz aylarında güneş ışınlarından cildi korumak için çeşitli yöntemlere başvurulduğu gibi, kış aylarında da cildi soğuktan koruyabilmek için özel olarak bir bakım yapılmalıdır. Cilt, vücudun güzelliğini korumada son derece önemli bir noktada bulunmasıyla beraber doğru bir cilt bakımı ile kış aylarında da güzellik korunabilir. Kış ayları için özel ve düzenli bir bakım sürecinin oluşturulması son derece büyük bir öneme sahip olduğu gibi bakım işlemleri kolaylıkla gerçekleştirilebilmektedir.

Kış Ayları İçin Cilt Bakımında Püf Noktalar

Kışın cilt bakımı
Kışın cilt bakımı

Bol Bol Nem

Kış ayları sert bir havayı beraberinde getirdiğinden dolayı, cildin yıpratıcı etkiyle karşı karşıya kalmaması adına nemlendirme işlemi önemlidir. Soğukla temas eden cilt nem kaybettiğinden dolayı, kaybedilen nemin tekrar kazanılması gerekmektedir. Yüz, vücut ve el üzerindeki çatlamalar nem kaybedilmesinden dolayı oluşmaktadır. Çatlak ile başlayan süreç soğukla daha da etkileşimli olunması halinde soyulmalara yol açabilmektedir. Cildi nemlendirmede suyun önemli bir etkisi bulunmaktadır. Bol su tüketimi sayesinde ciltteki nem kaybı bir nebze de olsa dengelenebilmektedir. Cilt üzerinde nemlendirmeyi sağlayabilmek adına kremler de kullanılabilmektedir. Cilt tipine özel olarak üretilen nemlendiriciler fırsat bulunduğu her an cilde sürülmelidir. Nem kaybeden cildin güzelliğini korumak adına nemlendirici etkili maskelerin uygulanması da bir çözüm yöntemi olarak tercih edilebilir.

Bitki Özlü Yağlar

Kış aylarında cildi güçlendirmek için bitki özlü yağlar tercih edilebilir. Avokado ve badem yağı gibi doğal özlü ürünleri kullanmakla birlikte cilt kendisini toparlayacak ve daha güçlü hale gelecektir. Kış aylarında havanın etkisiyle oluşabilecek yıpranmalardan bu sayede korunmak mümkün hale geliyor.

Banyoda Bakım

Soğuk havalarda cilt için hem yenileyici hem de dinlendirici özelliği bulunan banyoda cilde bakım yapılabilir. Banyoda uygulanabilecek cilt bakım ürünleriyle cilt güzelliği kış aylarında korunabileceği gibi bununla birlikte diri bir görünüm de sağlanabilir.

Cilt Sütleri Kullanın

Havaların soğukluğunda bile ipeksi cilde sahip olmak için cilt sütlerini kullanmak oldukça önemlidir. Cildi yumuşatan yapısıyla beraber cilt sütlerinin yapısı besleyicidir.